Shell Helix Rally Estonia 2020

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Vasta
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Mati »

aix kirjutas:Ja minu jaoks on see % teema kah kuidagi imelik, ehk siis olen aru saanud samuti, et see % määratakse eelarve pealt. Samas tekib küsimus, et milline ükskõik millise autospordi võistluse korraldaja avalikustab EAL-ile oma eelarvet? RE puhul oli eelarve number teada, kuna Urmo on selle avalikult välja öelnud ja kuna on riigi rahad taga, siis peab see eelarve olema väga läbipaistev. Millise valemiga saab aga seda % määrata teistel võistlustel? Olgu selleks siis rallikross, ringrada, drift või kiirendus.
Kas siis on nii, et iga korraldaja ütleb, et minu eelarve ongi mingi a'la 5000.-, tegelikkuses on aga
ca. 100 000.- . Siis kas ma maksangi 5000.- pealt selle 4%? Suur vahe on igale korraldajale, kas ta maksab antud juhul 250.- või 4000.-. ehk siis see % teema on üldse kuidagi imelik. Ei saa ju arvestada, et kui MM-i korraldad ja su eelarve on 10 000 000.-, siis maksadki 400 000.- vä? Natuke kreenis on see arvestus...minu arust vähemalt.
Kogud oma tsekid kokku ja viid EAL raamatupidajale, kes siis arvutab su summa välja :D
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas aix »

Mati kirjutas:
aix kirjutas:Ja minu jaoks on see % teema kah kuidagi imelik....
Kogud oma tsekid kokku ja viid EAL raamatupidajale, kes siis arvutab su summa välja :D
Jajah...seda ma arvasin ise kah... :D
Või siis vaadatakse näkku ja öeldakse, et näiteks...Asmer...sina teed Suurt Võidusõitu ja see on nii suur üritus, tele ülekanded ja puha, et no see eelarve võiks ikka mingi 200 000.- olla ja maksa nüüd 8000.-... :D
linni
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 200
Liitunud: 24 Jaan 2018, 17:29

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas linni »

Nüüd on siis ärajäämise põhjus teada.

Kuna Tänak rallist osa ei võta, siis jäetakse kogu ralli ära, sest rahvast ei suudeta raja äärde tuua.

Riikoja ise Kuku raadios rääkis, olevat siseringist infot saanud.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas aix »

linni kirjutas:Nüüd on siis ärajäämise põhjus teada.

Kuna Tänak rallist osa ei võta, siis jäetakse kogu ralli ära, sest rahvast ei suudeta raja äärde tuua.

Riikoja ise Kuku raadios rääkis, olevat siseringist infot saanud.
No seda ei tahaks küll uskuda...
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Olarir »

Kuulasin ka selle saatelõigu ära aga ma küll sealt seda välja ei kuulnud, et see mingi vettpidav info siseringist vaid öeldi, et paljud inimesed arvavad, et Tänak ei tahtnud tulla osalema ja seepärast jäeti ära. Minu jaoks samma aulu väide, et osad arvavad, et keegi andis EALle võlgu ja nüüd oli vaja raha tagasi maksta ja sellest ka 100k nõue.

http://podcast.kuku.postimees.ee/saated ... a-riikoja/
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 223
Liitunud: 22 Dets 2011, 13:03
Asukoht: Võrumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Arvi1991 »

täielik iba jutt miks poleks Ott tahtnud tulla see oleks hea olnud Soome ralli testiks
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Olarir »

Ja lisaks oleks saanud lisakilomeetreid koguda uue autoga.
linni
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 200
Liitunud: 24 Jaan 2018, 17:29

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas linni »

Postitus oli mõeldud irooniana.
Kaks tarka koos, Muuli ja Riikoja. Jahusid tükk aega teemat, aga iduni ei jõudnudki.
Täielik jama, mis suust välja tuli, eriti Riikojal. Kui temat ei valda, poleks mõtet suud lahti teha.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas schalke »

Loodame, et kogu see jama ei tekita suuremat turbulentsi tänavuse MM sarja kajastamisel. Kui nüüd rallide ajal hakkavad eesti ajakirjanikud selle kohta küsima, siis kujutan ette mis stiilis sealt vastused tulevad. Loodame, et tekkinud kriis on ajutine ja ei päädi vastastikkuse boikoteerimisega.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas skahar »

Kuulukate kohaselt pidavat miski erakorraline istung tulema seal Mustamäe teel.
Eks saab siis teada, kes raha tahtis ja kes korraldama hakkab:)

Nali naljaks, aga asi on ikka täiesti tuksis...lihtsalt pole sõnu.

Kardisport lasti allavett, sama ringrajaga, kross veel hingitseb, nüüd tehti üks null ka ainsa järele jäänuga... Huvitav, kas keegi vastutuse ka võtab ning kes siis seda vankrit veest välja sikutama hakkavad.
AutoralliSuurSõber
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Crapmaster »

CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 5

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas CTR »

Noh jah.. Gross küll tubli mees ja sitaks raha rallisse pannud, aga see intekas selline, davai, näidake oma eelarve täpselt ära, panen paarsada tuhat ,,heamehelikult'' see aasta alla ja siis järgmine aasta teavad täpselt, kuhu palju mis kulub ning eal tahab ikka ralli ise teha 2021 + veel see osa, et davai tule nüüd ,,põlvita ja vabanda,, ja siis teeks ikka äkki asja ära..

Suht komöödiaks kiskunud see asi.. enam pole väga vahet, kuidas üks v teine pool vastab või end õigustab..
Minu arvates Aava poolt julge ja kindel samm, et niimoodi nemad seda korraldada ei soovi ja selleks aastaks kõik.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas KidrA »

Mida rohkem asjaosalised räägivad, seda selgemaks saab, et asjad on seal EAL ja Rally Estonia vahel ikka täitsa mäda.

Grossiga olen muidu nõus, et sellise ralli eelarve peaks olema läbipaistev, eriti kui suur osa riigi rahast on mängus. Kui asjad pole selged, kuhu mis summad lähevad, palju on eelarves raha, palju tuleb toetajatelt. Siis võivadki tekkida edasised arusaamatused, et EAL omad mõtlevad et Rally Estonia korraldajatel on pidu ja pillerkaar ja suplevad rahas ja siis visatakse veel kolossaalne 100 000 otsa arvele.

Samas ei pea ma kuidagi õigustatuks sellise summa küsimist sellise kategooria ralli eest. Kui EAL tõesti tahab kaasa aidata, siis loogiliselt võttes peaks see summa olema võimalikult madal. Sest eesmärk on ju sama - ralli edukas kvaliteetne korraldamine ja tulevikus WRC etapp. Mitte oma eelarve täitmine ralli kvaliteedi arvelt. Ja olgugi et EAL'i prioriteet on õigustatult noored ja tulevik siis see raha ei tohi kuidagi tulla sellisel tasemel ralli eelarvest. Võib olla mujal rikastes riikides mängiks välja, et laevas paar topskit aerutab vastas-suunas aga meil Eestis siin väike paat ja kõik peavad samasse suunda aerutama.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas tfr »

Sponsordiilide teemas on konfidentsiaalsus täiesti arusaadav - ei taheta konkurentidele oma turunduseelarveid ja kokkuleppeid avalikustada. Aga ma usun, et EAL oleks täiesti nõus olnud ka sellega, kui eelarve oleks avaldatud tasemel, kus kõik sponsorrahad oleks lihtsalt esitatud summeerituna.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2221
Liitunud: 22 Sept 2005, 23:16
Asukoht: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas uhtikas »

Gross pani minu jaoks enda viimaste avaldustega ikka toreda kirsi süldi peale???
Krt panime Kaalu pukki, et teada saada palju teil raha läbi käib? Oleks te kohe tulnud ja Kaalule kõik ausalt ära rääkinud, me oleks teadnud kas küsida viiskümmen tuhat, sada tuhat või siis tibake rohkem tuhandeid eurosid???
Te ei läinud Kaaluga laua taha läbi rääkima, mul oli endal samal ajal pisut teisi tegemisi....

Estonian Autosport Events MTÜ e Rally Estonia e Urmo & Team tegelevad ju kõigile muudele toetajatele lisaks ka riigi ja kohalike omavalitsuste poolt antud summadega - kas Gross hakkas nüüd PÄRISELT kahtlustama, et RE korraldajad saavad kogemata ka mingit võltstulu ja riigi audit seda ei tuvastaks???

Psse, kui hapu ja kui põnev, kuidas Pärn ja Gross ja Kaal (kui finantside koguja) suudavad nüüd MM rallitiimid ära rääkida, et teeme ikka väikese Lõuna-Eesti ralli?
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2221
Liitunud: 22 Sept 2005, 23:16
Asukoht: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas uhtikas »

Veel üks info, mis vist pole siit läbi käinud? Ma ei näe põhjust, miks Urmo peaks valetama?
https://www.rallyestonia.ee/et/pealtvaa ... oordumine/

...ja veel üks tänane err-i nädalakokkuvõte REd puudutavast, kui keegi ei juhtunud nägema:
https://sport.err.ee/1058601/ulevaade-r ... e-pohjused

Pagana pihta. Saan aru, kui meie kultuuriruumis, nagu kino-tele-teater, minnakse tagasi odava populaarsuse teed, et küll üheksakümnendad müüvad, siis kas (sport on ju ka paraku osa kultuurist) me päriselt olemegi tagasi 90ndate jõmluse stiilis - ütle, palju vaja, küll ma maksan, või muidu sa rallit ei sõida. Psk!
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 481
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:33
Meeldimisi saanud: 2

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Sala »

Kogu selle tsirkuse valguses hakkab mulle juba väga tunduma, et ei näe me seda rallit enam ka järgnevatel aastatel :-/
Loodan küll, et eksin aga näis.

Eks alati võiks ju soome minna vaatama aga RE WRC masinatega selline hea säästukas tagahoovis põhimõtteliselt.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas ElvisP »

Teades kuidas Gross oma ärisid ajab (kui ausalt) siis on üsna tülgastav vaadata, millist metseeni ta üritab mängida. Jah, on rallit kõvasti toetanud aga üldiselt on ta mees, kellega luurele ei läheks ja kui pooltki tema jutust usud siis saad ka veel kõvasti petta.

Aavale ja Co-le peab aga ette heitma, seda et see asi nii rõvedalt avalikkuse ette tiriti. Olge mehed ja rääkige omavahel asjad selgeks, mitte nagu turueided üle platsi karjumas.

Sitaloopimine on nüüd juba nii rõvedaks läinud, et "kõvad mehed" mõlemalt poolt on kaevikutes ja RE on ilmselt sellel kujul sama hästi kui surnud.

Grossi jutt: "Ma ootan, et Aava tuleks ja paluks vabandust siis ma olen valmis kõik kinni taguma" on nii kõrvulukustavalt ajuvaba, et mul on raske uskuda, et ta seda tõsiselt tahab. Pigem on tunne, et nädala ajaga jõudis juba oma rahast kahju hakata ja nüüd seab absurdseid tingimusi, mida Aava elu sees ei täida. Lisaks hea võimalus rahvusringhäälingus poosetada.
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 744
Liitunud: 12 Nov 2011, 17:53

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas pelmeen10 »

Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Postitus Postitas Kolin »

Gross tõmbas selle ERRi esinemisega suuremalt jaolt eesti rallifännide silmis omale vee peale. Vahet pole palju ta on raha autosporti panustanud. Aga meid rallifänne tühikargajateks nimetada on ikka labane.
Kogu sellele EAL-le soovitaks käia Circle K-st läbi ja osta omale stardipakett Liiter bensiini ja toos tikke. Juhendi mis sellega teha leiate kindlasit kusagilt netist.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vasta