Shell Helix Rally Estonia 2020

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5076
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by CTR »

Mõnede kuulukate kohaselt linna peal olla see 100k kirja pandud sp, et üks juhatuses olevatest inimestest olla andnud mingi aeg EALile laenu ning tagasi maksmisega oli raskusi tekkinud vm.. ja nüüd nähti võimalust RE näol..
Last edited by CTR on Thu Feb 27, 2020 9:05 pm, edited 1 time in total.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by uhtikas »

uhtikas wrote:
eigo wrote:Kuidas EAL selle ürituse ära jäämises süüdi on? Kolmik ei ole lihtsalt nõus täitma ühte tingimust, et ralli toimuks. Sellise eelarvega ralli puhul 3-4% väljaminek ei tohiks olla probleem, kui raha probleeme pole nagu Aava ütles ja raha mis reaalselt aitaks Eesti autospordil areneda. Minu silmis on kolmik süüdi
Tegemist on Nelikuga
Hää eigo, loe teemat kaugemalt
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MMAL »

CTR wrote:Mõnede kuulukate kohaselt linna peal olla see 100k kirja pandud sp, et üks juhatuses olevatest inimestest olla andnud mingi aeg EALile laenu ning tagasi maksmisega oli raskusi tekkinud vm.. ja nüüd nähti võimalust RE näol..
Olen ka kuulnud linnas....
pelmeen10
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 744
Joined: Sat Nov 12, 2011 5:53 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by pelmeen10 »

eigo wrote:Kuidas EAL selle ürituse ära jäämises süüdi on? Kolmik ei ole lihtsalt nõus täitma ühte tingimust, et ralli toimuks. Sellise eelarvega ralli puhul 3-4% väljaminek ei tohiks olla probleem, kui raha probleeme pole nagu Aava ütles ja raha mis reaalselt aitaks Eesti autospordil areneda. Minu silmis on kolmik süüdi
Sellise ürituse korraldamine eeldab usaldust kõigi osapoolte vahel. Kui keegi hakkab poolel teel kaikaid kodaratesse loopima ning läbirääkimiste käigus kaigast kätte ei saada, siis tulemus ongi vastav.
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Olarir »

CTR wrote:Mõnede kuulukate kohaselt linna peal olla see 100k kirja pandud sp, et üks juhatuses olevatest inimestest olla andnud mingi aeg EALile laenu ning tagasi maksmisega oli raskusi tekkinud vm.. ja nüüd nähti võimalust RE näol..
Tundub meelevaldne ja ulme aga samas ega ei üllatuks millegi üle. Ise natuke mõtlesin sellepeale, siis nagu isegi klapiks sündmustekäiguga ka. 100k hea ümmargune summa mingiks laenuks. Ja EAL häma, et see summa ürituse eest tundub neile aus ja õige ja proportsionaalne ja on ülejäänud maailma hindadega samma auku, viidates siis MM rallide registreerimistasudele, et seda 100k kuidagigi mõistlikult põhjendada. Lisaks tundus, et EAL oli üllatunud kui teatati, et ära jääb. Võiks arvata, et ilmselt nad ise arvasid, et RE tiim bluffib lihtsalt ja raiuti oma 100k lõpuni välja, sest parem ju oleks ikka kogu võlg korraga ära maksta. Grossi avaldus 100k ise kinni plekkida kas oli siiras viimase hetke püüd asja parandada, nähes, et see skeemitamine on veits pupuks läinud või siis PR trikk, et veidigi sitta helpida.

Nb! Pigem kuulub ulme ja vandenõuteooria valdkonda aga lihtsalt mõtted mis tekkisid seda lugedes.

Lisaks saan aru, et EAL ja mitte piisav 2k regamistasu oli juba eelmise ralli korraldamise ajal teemaks ja jõuti summas kokkuleppele (kuskilt käis läbi/jäi meelde 20k) siit ilmselt see täna 100k järgmine aasta 200k jne jutt pressikal. Lisaks saab sellest ka usalduse kadumist välja lugeda, et kui EAL iga aastaga ahnemaks läheb, siis nii on keeruline koostööd teha.
miro
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 230
Joined: Thu Feb 09, 2012 11:49 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by miro »

Kas on teada, palju eelmine aasta see summa oli? Oligi 20k?
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Olarir »

Ma nüüd võin selle 20k-ga pange panna, siit käib see läbi, aga see vist selle aasta draama kohta, et oldi nõus 20k annetusena EALile tegema aga see ei sobinud. Aga kuskil Err artiklis käis läbi minu arust Urmo kommentaar, et selle üle oli ka eelmine aasta vaidlus, aga jõuti kokkuleppele. Kuna neid artikkleid nii palju olnud ja loetud, siis ei suutnud praegu leida seda
https://www.dirtfish.com/rally/wrc/how- ... cellation/
And it’s very hard to argue against a governing body wanting to pump some of the profit from the nation’s biggest rally back into domestic rallying. Aava agrees and had previously agreed a donation of more than £20,000 to the EAU.
Kuigi uuesti lugedes võib siit ka välja lugeda, et on nõus ja oli eelnevalt nõus tegema 20k annetuse, ehk siis justkui eelmisel aastal?

Edit:
Aa see Urmo kommetaar eelmise aasta kohta oli hoopis Jeetsi artiklis.
Aava sõnul polnud tänavu esimene kord, kui EAL raha küsis. Samas juhtus ka aasta tagasi. Toona õnnestus aga kokkuleppele jõuda. „Istusime maha, leppisime kokku, maksin ära ja kõik oli korras," meenutas ta. Tänavu asjad enam nii libedalt ei lahenenud.
Last edited by Olarir on Thu Feb 27, 2020 11:08 pm, edited 1 time in total.
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MMAL »

Raha pärast Kaal ju EALi toodi (pandi), see aasta oli näha ju, EALi rallitaustaga mehed hoidsid kõik eemale, Grossiga proovis Aava rääkida, aga saadeti Kaalu juurde, enne pressikat olid kõik teised vait, keegi ei öelnud midagi, oldi kindlad, et Kaal "pressib" selle 100000 välja, alles nüüd, kui kõik pekki keeratud, hakkavad vaikselt kõik rääkima mingist peeglist, kuhu kõik peaks vaatama. Aga kui Kaal , nö. välja pressis, siis vaatasid, kõik teisele poole ja nagu ei näinud, ega kuulnud midagi!
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MMAL »

EALi rallitaustaga ja tuttavad mehed keerasid Aavale selja!
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1078
Joined: Wed May 24, 2006 6:42 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by sk8erboi »

There was once a Countryman who possessed the most wonderful Goose you can imagine, for every day when he visited the nest, the Goose had laid a beautiful, glittering, golden egg.

The Countryman took the eggs to market and soon began to get rich. But it was not long before he grew impatient with the Goose because she gave him only a single golden egg a day. He was not getting rich fast enough.

Then one day, after he had finished counting his money, the idea came to him that he could get all the golden eggs at once by killing the Goose and cutting it open. But when the deed was done, not a single golden egg did he find, and his precious Goose was dead.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by uhtikas »

Krdi, krdi kahju, et lihtne eestlase kadedus ja rahaahnus meie tillukese riigi suured lootused ja võimalused ära nullis.

Tänud Urmo&Team - Ilmselgelt pole see aeg ega koht, kus liivakastilossidega mängida...

Positiivne vaid see, et pere on sel suvel ühe nädalavahetuse võrra rohkem kõik üheskoos... Aitäh EAL . . .
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MMAL »

Krt. und ei tule ja mõtlen sellele EALi ja asjade peale.....avastasin end mõttelt, et see EAL SPORT OÜ loodigi vist selleks, et Aava saaks selle 100 000 sinna kanda, või EAL oleks ise kandnud, pigem Aava, mingist OÜst ju lihtsam raha ära varastada, kui EALi kontolt. Asi läks hapuks ja siis tuli Gross, et ta maksab ise selle 100 000 ja ta oleks ju ka sinna OÜle maksnud ja hiljem oleks OÜ omanikud Kaal ja Ojaperv selle summa ilusti tagasi maksnud Grossile! See poleks enam kella küljes:)
Sellised geeniused meil EALis, mulle paistab see sedamoodi.
Ja kui ralli oleks toimunud, siis Gross oleks justkui maailmapäästija, tegelikult.....
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Mati »

eigo wrote:
Olarir wrote:
eigo wrote:Kuidas EAL selle ürituse ära jäämises süüdi on? Kolmik ei ole lihtsalt nõus täitma ühte tingimust, et ralli toimuks. Sellise eelarvega ralli puhul 3-4% väljaminek ei tohiks olla probleem, kui raha probleeme pole nagu Aava ütles ja raha mis reaalselt aitaks Eesti autospordil areneda. Minu silmis on kolmik süüdi
No võib 3-4% väike summa olla aga pool aastat enne üritust on tõenäoliselt eelarve üsna täpselt paigas ja jaotatud, et lampi sadat tonni juurde hakata nõudma. Lisaks ütled et ei olnud nõus täitms tingimust et 100k maksta, aga selle tingimuse RE korraldamise võrdlemisi hilises faasis lauale viskamine on okei?Ilmselgelt on ka mingeid muid põhjuseid, eriti igasugu usalduse kadumise jutu valguses.
Sellega ma olen nõus, et 6kuud on võrdlemisi lühike aeg aga ka siis oleks kiun üleval olnud ja korraldamisest loobutud. EAL ei ole kindlasti põhjus miks ei teha. Lihtsalt hea vabandus, et meid kiusatakse ja ei lasta rahulikult oma asja teha nii, et keegi ei torgiks ja uuriks kuhu see raha kõik läheb.
Juhm oled või?! Asi on kokkulepetes ja nendest kinni pidamises. Korralduse summa oli 2 aastat järjest kokkulepitud ja 2 aastat järjest muudeti seda. Esimesel aastal saadi kokkuleppele, teisel aastal mitte. Maksa ära ja ärge vinguge? Aga mis siis saab kui lepitakse kokku, et 100000 eur tuleb maksta ja maksavadki ning aprillis küsitakse 50k juurde? See on ju alla 2% ainult. Mais 20000 juurde, see ju alla 1%. Nädal enne rallit küsitakse veel äkki 30000 eur? Kui on lepingud ja kokkulepped, siis tuleb nendest kinni pidada. Ei saa ajada asju inimestega kes meelevaldselt ühepoolselt otsuseid teevad. Sa ise ei tahaks ka ju ajada äri partneriga kellega lepite kokku ühes, aga järgmine päev on mingi toote ostuhinnad teised?
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: Tue Mar 25, 2003 1:20 pm
Location: seal kus parimad ralliteed

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Olts »

Mina Aavat ja teami ei süüdistaks. Pigem oleks võinud tema kui korraldaja olla väljapressija. Tal oleks selleks kõik eeldused, sest tema on reaalne korraldaja ja temast sõltub toimumine. ...nagu nüüd näha
rattaga on kah hea sõita
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Mati »

Olts wrote:Mina Aavat ja teami ei süüdistaks. Pigem oleks võinud tema kui korraldaja olla väljapressija. Tal oleks selleks kõik eeldused, sest tema on reaalne korraldaja ja temast sõltub toimumine. ...nagu nüüd näha
Kui 3 kuud ei suudetud asjadega kokkuleppele jõuda, kuid Pärn, Jeets jne on veendunud, et ralli ikka toimub, siis täitsa tahaks näha mis präänikuid nüüd siis lubama hakatakse mis varasema 3 kuu jooksul on olnud välistatud.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19357
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Kolin »

Mati wrote:
Olts wrote:Mina Aavat ja teami ei süüdistaks. Pigem oleks võinud tema kui korraldaja olla väljapressija. Tal oleks selleks kõik eeldused, sest tema on reaalne korraldaja ja temast sõltub toimumine. ...nagu nüüd näha
Kui 3 kuud ei suudetud asjadega kokkuleppele jõuda, kuid Pärn, Jeets jne on veendunud, et ralli ikka toimub, siis täitsa tahaks näha mis präänikuid nüüd siis lubama hakatakse mis varasema 3 kuu jooksul on olnud välistatud.
Ma ei saa aru millega need EAL-lased mõtlesid. Kui pole kokkulepet saavutatud aga küll see Aava selle ära teeb. Krt on ikka sinisilmsus. K
Vaene Kaal pandi lihtsalt tanki. Kogu selle jama tagant paistab mulle Grossi kiilas peanupp.
See tema nii labane PR trikk. Mees ütles, et järgmine nädal teeb avalduse selle kohta. Aga nii kui sai teada, et RE meeskond teeb pressika hakkas põdema, et äkki krt jätavad ära. Tuli välja teemaga, et maksab ise ära selle korraldustasu. EAL_i Don Corleone.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 343
Joined: Wed Feb 04, 2015 10:18 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Olarir »

Minu jaoks läheb see EALi värk natuke selle alkopoliitika valdkonda. Sama nagu sellega oli, et ei pea raketiteadlane olema, et seda ette näha, et kui sa alkohindu metsikult tõstad ja lätis on juba enne tõstmist odavam olnud ja sealt tuuakse, et siis pärast hindade tõstmist alkoralli lätivahel lahti ei lähe.

Et sama ka EALiga, et ei pea ju tuumafüüsik olema, et aru saada, et kui siuke **** avalikuks tuleb, et siis maine sajaga alla käib? Suur enamus rallifänni kogukonnast on ju sügavalt pettunud EALi otsustes hetkel, et see asi RE ärajäämiseni on viinud.
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 193
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:01 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by Eero »

Nüüd on olnud pressiteateid, intervjuusid ja kommentaare mõlemalt poolt ja saab järeldusi teha. Kuna mitmeski asjas jäetakse asjad lõpuni rääkimata, siis saab igaüks oma arusaamiste järeldusi teha, aga mulle isiklikult on tekkinud järgnevad arusaamised:

1) EAL soovis (soovib) suurendada panust alade arendusse ja ohutusse, selleks on vajalik välja töötada süsteem, mille abil rahastada tegevusi eesmärgi saavutamiseks. Ilmselgelt on see mõttekäik kõigile arusaadav ja toetust vääriv, mistõttu minnakse selle ideega igasuguste otsuste tasemel edasi. Ilmselt toetaks seda mõttekäiku nii Rally Estonia korraldajad, samuti terve rallifoorumi kogukond, kui see eraldiseisvalt nii on presenteeritud.

2) EAL on ürituste korraldajate suhtes jõupositsioonil ning rahastamisvõimalust nähakse korraldajatelt proportsionaalse "toetuse" näol ja esitatakse hinnakiri, mille alusel soovitakse hakata rahastust tekitama. Selgelt on hinnakirja skandaalseim rida koostatud eesmärgiks võetud % arvestatud 2019 Rally Estonia eelarve põhjal.
Siin minu arvates tehakse saatuslik viga ja lähenetakse asjale maffialikult "maksad või ei korralda" põhimõttel, mitte ei hakata mistahes korraldajatega ühist sobivat lahendust leidma. Lisaks jääb segaseks asjaolu, et (skandaali jooksul EAL poolt antud kommentaaride põhjal) ühtaegu räägitakse RE kontekstis 100 000 eurost, 3% eelarvest, siis 4% eelarvest ja siis kuni 10% eelarvest (hinnakirjas seejuures on fikseeritud summa).

3) Rally Estonia korraldajatel on põhjust asja isiklikult võtta, sest sihikule on võetud eelkõige ja esimesena just neid, seejuures ka argumentidega, et te ju saate riigilt raha, teilt peabki rohkem võtma. Koostöömemorandum hakkab väärtust kaotama, kuna üks osapool toob hinnatõusu argumendiks, et ühine eesmärk WRC ralli ei ole enam nende peamine prioriteet. Ilmselt räägitakse ka omavahelistel kohtumistel 100 000 eurost, 3% eelarvest, siis 4% eelarvest ja siis kuni 10% eelarvest, mis ei anna kindlust, et ka järgmisel aastal ei ootaks ees ootamatu hinnatõus.

4) Asi päädib usalduskriisiga ja RE ära jäämisega.
Kõlavaimad kommentaarid mulle
Rally Estonia poolt: Sellise suhte pealt edasi ei saa minna, puudub ühine eesmärk, seega ka siht, kuhu minna. Kriis on sügavam, kui 100 000 eurot.
EAL: Ei saa aru, miks ära jäi, rahastus ju leiti.

Kokkuvõttes nõustun EAL eesmärgiga, aga ei nõustu meetoditega. See, et EAL kohati ei mõista oma osa konkreetses protsessis ilmestab selgelt avaliku poolehoiu põhjusi Rally Estonia korraldajate poole.
Võibolla see õudne lõpp oli millegi hea algus.


Veelkord, et tegemist on minu isikliku arusaamisega antud teemast ning ei taha sellega kellegi teise arvamust valeks pidada.
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by MMAL »

https://sport.postimees.ee › intriigid-...
Intriigid viisid autoliidu juhtide hulgast neli inimest - Autosport - Postimees Sport ...
Kaheksa aastat tagasi siis...
Huvitav, kas kuskil on nähtav ka, kui palju siis selle ajaga on teisi alasid toetatud, võrreldes autoralliga?
Samad mehed ju, kes see aasta hakkasid teiste alade pärast muretsema.
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2020

Post by aix »

Ja minu jaoks on see % teema kah kuidagi imelik, ehk siis olen aru saanud samuti, et see % määratakse eelarve pealt. Samas tekib küsimus, et milline ükskõik millise autospordi võistluse korraldaja avalikustab EAL-ile oma eelarvet? RE puhul oli eelarve number teada, kuna Urmo on selle avalikult välja öelnud ja kuna on riigi rahad taga, siis peab see eelarve olema väga läbipaistev. Millise valemiga saab aga seda % määrata teistel võistlustel? Olgu selleks siis rallikross, ringrada, drift või kiirendus.
Kas siis on nii, et iga korraldaja ütleb, et minu eelarve ongi mingi a'la 5000.-, tegelikkuses on aga
ca. 100 000.- . Siis kas ma maksangi 5000.- pealt selle 4%? Suur vahe on igale korraldajale, kas ta maksab antud juhul 250.- või 4000.-. ehk siis see % teema on üldse kuidagi imelik. Ei saa ju arvestada, et kui MM-i korraldad ja su eelarve on 10 000 000.-, siis maksadki 400 000.- vä? Natuke kreenis on see arvestus...minu arust vähemalt.
Post Reply