Viru Ralli

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Vasta
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Kristo »

Ma hakkan varsti kustutama neid kasutajaid, kes reeglite rikkumisi pooldavad ning reeglite järgijaid ning rikkumiste eest karistajaid laidavad.
Te olete sellest spordialast väga valesti aru saanud. Ühtlasi ka kõigist teistest spordialadest valesti aru saanud.
Kasuta ikka turvavööd ka!
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas -huviline2- »

Õige tegu, aga samas ühest küljest muidugi kahju kui ta ise sellest teadlik polnud ja meeskonna aps/"aps" oli. Kui teadlikult rikkus, siis...eks seda teada ei saagi.
Loodetavasti järgmine kord pakutakse konkurentsi ausalt.
Kes te kurdate, et disklaffi sai ja võitja paberil otsustati... selle rikkumise "väärtus" on päris mitu lisa jõudu, mis teiste ees eelise loob.
Jackal
Kaval Ants
Kaval Ants
Postitusi: 125
Liitunud: 25 Veebr 2003, 10:58
Asukoht: Tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Jackal »

Kristo kirjutas:Ma hakkan varsti kustutama neid kasutajaid, kes reeglite rikkumisi pooldavad ning reeglite järgijaid ning rikkumiste eest karistajaid laidavad.
Te olete sellest spordialast väga valesti aru saanud. Ühtlasi ka kõigist teistest spordialadest valesti aru saanud.
Poolt!
kais
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 207
Liitunud: 25 Mär 2003, 20:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas kais »

Sain ka teise päeva pildid galeriisse: http://www.motorsport.ee/?id=gallery&n=1152. Tsekake mõlema päeva galeriisid lähiajal veel, sest sinna lisandus ja lisandub teiste meeste pilte ka hunnikus :)
Tuhman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 232
Liitunud: 29 Juul 2010, 17:44
Asukoht: tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Tuhman »

Tsakk
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Sept 2008, 19:17
Asukoht: Türi

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Tsakk »

Tehnilises, meil auto alla ei ronitud, vaadati varustus, mootori alune ja riietus üle, ju siis kas oli tavapärane kontroll parc fermes, või oli kellegi poolt apellatsioon esitatud.., ei oska öelda, muidugi kahju, aga reeglid on reeglid, ning need kehtivad kõigile.
Õige sport on autosport.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas busse »

AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas AS »

Ei noh, reeglid kehtivad ju kõigile. EAL peaks ikka autosid ennem rallit korralikult kontrollima ja mitte starti lubama, või laskma puudused likvideerida ennem starti!?
Kas keegi teab, kui põhjalikult mujal maailmas ja MM-il ennem starti autosid kontrollitakse???
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas bluuford »

AS kirjutas:Ei noh, reeglid kehtivad ju kõigile. EAL peaks ikka autosid ennem rallit korralikult kontrollima ja mitte starti lubama, või laskma puudused likvideerida ennem starti!?
Kas keegi teab, kui põhjalikult mujal maailmas ja MM-il ennem starti autosid kontrollitakse???
Enne starti ei kontrollita mitte kuskil maailmas autosid põhjalikumalt kui meil. Stardieelne kontroll seisneb ainult auto nö põhjalikumas tehnoülevaatuses. Vaadatakse kas turvavarustus vastab nõuetele (et puurid, rihmad, istmed, kustutid jne oleks korras). Ja veel mõned pisiasjad (nagu tavaline tehnoülevaatus +müratase). Ei ole mõeldav, et 70 autot lahutatakse enne starti algosadeks.

Peale finishit pole ka mõeldav, et lahutatakse kõik lõpetanud autod juppideks laiali. Küll aga on see üldjuhul reegliks, et võitja auto vaadatakse alati väga põhjalikult üle ja lisaks sellele valitakse pisteliselt veel 1 kuni mitu autot, millelele teostatakse samuti põhjalikum vaatlus.

Reeglid on reeglid. Suuremas mastaabis vaadates oli tegemist väga, väga suure eksimusega mille puhul on tavaks kutsuda autot teenindanud meeskond miski komisioni ette põhjalikumalt aru andma, tihti on sellise eksimuse puhul võimalikud ka veel hilisemad sanktsioonid.
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
Timmu
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 152
Liitunud: 21 Jaan 2004, 11:06
Kontakt:

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Timmu »

Kas keegi sattus veel Koeravere kandis kruusateel sõites kohta kus ei julge isegi jeebiga peale minna?
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... %7D%7D#tc3

Pildid nagu ikka racepics.eu
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Füürer »

Kristo kirjutas:Ma hakkan varsti kustutama neid kasutajaid, kes reeglite rikkumisi pooldavad ning reeglite järgijaid ning rikkumiste eest karistajaid laidavad.
Te olete sellest spordialast väga valesti aru saanud. Ühtlasi ka kõigist teistest spordialadest valesti aru saanud.
Aitäh, et Te mind autoralli mõistmiseni suunasite. Suured tänud. Varem ei suutnudki mõista, et mõni tiim on teisest lihtsalt võrdsem.
bug kirjutas:Katalüsaatori eemaldamine turbo autol annab mootorile jõudu juurde.
On üleüldsegi kellegil täpset infot mis Lukyanuki autol FIA Appendix J 252. 3.6 juures vastuolus oli? Kõrgem lubatud müra? Vale või üldse olematu katalüsaator?

FIA Appendix J 252
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Pajussaar
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Okt 2009, 22:25
Asukoht: Tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Pajussaar »

Ma ei saa absoluutselt aru, mida siin vaielda on ja mis võidusõit paberil ? reeglid on reeglid ja kehtivad kõigile. pigem ütleks ma, et see on tiimi suur möödapanek.. see on ju teada, et esikolmiku autod vaadatakse põhjalikumalt üle pärast võistluse lõppu. eriti rumal viga siiski... lausa lollus ütleks ma selle kohta...
Football and Basketball need One Ball, Rallying needs TWO.!
Pajussaar
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Okt 2009, 22:25
Asukoht: Tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Pajussaar »

Füürer kirjutas:
Kristo kirjutas:Ma hakkan varsti kustutama neid kasutajaid, kes reeglite rikkumisi pooldavad ning reeglite järgijaid ning rikkumiste eest karistajaid laidavad.
Te olete sellest spordialast väga valesti aru saanud. Ühtlasi ka kõigist teistest spordialadest valesti aru saanud.
Aitäh, et Te mind autoralli mõistmiseni suunasite. Suured tänud. Varem ei suutnudki mõista, et mõni tiim on teisest lihtsalt võrdsem.
bug kirjutas:Katalüsaatori eemaldamine turbo autol annab mootorile jõudu juurde.
On üleüldsegi kellegil täpset infot mis Lukyanuki autol FIA Appendix J 252. 3.6 juures vastuolus oli? Kõrgem lubatud müra? Vale või üldse olematu katalüsaator?

FIA Appendix J 252


autol puudus katalüsaator. selge rikkumine, vaielda pole midagi.!
Football and Basketball need One Ball, Rallying needs TWO.!
Rain1
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Veebr 2010, 21:05
Asukoht: Rakvere

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Rain1 »

Mu meelest ka, kui ikka auto ei vastanud nõuetele siis pole rohkem midagi vaielda.
paff
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 100
Liitunud: 14 Mär 2010, 17:15

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas paff »

Rain1 kirjutas:Mu meelest ka, kui ikka auto ei vastanud nõuetele siis pole rohkem midagi vaielda.
Mis te siis vaidlete,otsus on nagunii tehtud. Loodan,et Lukyanuk veel edaspidi tuleb Eestisse sõitma reeglitele vastava autoga. Eks siis näha ole kes keda.
WRC Fann
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 460
Liitunud: 03 Jaan 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas WRC Fann »

Mina kuulsin, et katalüsaator siiski oli, aga polnud birkat, et ta on sertifitseeritud EL kasutamiseks. Aga Viljandi ja Saaremaa rallile nad täpselt tulevad sama tiimiga.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas cali »

Füürer kirjutas:
Kristo kirjutas:Ma hakkan varsti kustutama neid kasutajaid, kes reeglite rikkumisi pooldavad ning reeglite järgijaid ning rikkumiste eest karistajaid laidavad.
Te olete sellest spordialast väga valesti aru saanud. Ühtlasi ka kõigist teistest spordialadest valesti aru saanud.
Aitäh, et Te mind autoralli mõistmiseni suunasite. Suured tänud. Varem ei suutnudki mõista, et mõni tiim on teisest lihtsalt võrdsem.
Ei oleks osanud ise lollimat kommentaari kirjutada. Teinekord kui ei oska ise asjale midagi kaasa rääkida, võiksid lihtsalt kirjutamata jätta.
info
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Aug 2012, 21:37

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas info »

.
Viimati muutis info, 13 Aug 2012, 16:14, muudetud 1 kord kokku.
kytt777
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Sept 2006, 10:30

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas kytt777 »

Pole ammu siia midagi kirjutanud, aga see vaidlus ajendas.
Kristolt julged sõnad kustutama kasutajaid, nii et kui häirib minu postitus võid seda teha.
Tehn.mitte vastavus ja karistus selle eest 100% õige. Ainuke asi tegelt mis mind häirib ongi see sama füüreri poolt pakutud link ja kiri.
Katalüsaatori puudumine pole mitte võõras teema eesti autospordis.
Lõuna-eesti rally 2006 aus-kasak autol peale ss1 katust tehtud piltidel puudus katalüsaator - teema minu teada vaidlustati eal-is kuna reegliraamatu sõnastus polevat olnud korrektne. Nii et siinkohal peaks Kristo küll (ühtlasi oma tiimi esindades) veidi madalamat profiili hoidma. On see teema ju tuttav neilegi!
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Re: Viru Ralli

Postitus Postitas Karmen »

Paluks rahu, ärge levitage külajutte ega nägemusi hallidest kardinalidest või libahuntidest. Plaanilises lõputehnilises kontrollis leiti, et katalüsaatorit ei olnud. Meeskond ei vaidlustanud seda ja peab seekord karikast ja punktidest punktidest ilma jääma. Otsuse tegi võistluse žürii, kuhu kuulus ka välisriigi esindaja.
Ei mõista, miks osa seltskonda püüab rikkumisi õigustada. Liiga palju ei maksa ette kujutada.
Vasta