Olerex Mulgi rally 2010

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
jüriöö
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 119
Liitunud: 09 Mär 2007, 14:56

Re: mm

Postitus Postitas jüriöö »

MM kirjutas:Sohi tegemisega void voita ja olla kova mees, aga tegelikus on karm.
Yhel hetkel enam loikama ei pääse , mis siis saab?
Asi on pohimottes ja niin on kogu elu !
On hea , et asjast räägitakse, kyll see paremaks muudab Eesti rallimaailma
Ma natuke nüüd argumenteerin ka oma seisukohti, ärge risti lööge:
- sohki teed sa siis, kui sa teadlikult suudad ehitada oma auto nii, et see ei vasta nõuetele, kuid suudad teh kom-i eest seda varjata. sohki teed sa siis, kui teiste konkurentide jalgealust õõnestad. sohi tegemine on minu arvates natuke teine asi. aga see on puhtalt minu arvamus.
- kui ühel hetkel enam lõikama ei pääse, siis sõidad mööda teed, kogu lugu :)
- asi on põhimõttes, täitsa õigus. aga ka see on põhimõte, et rallivõit on tähtsam, kui miski muu.
- kõik mõistlik jutt, mis siin foorumis räägitakse muudab nii pealtvaatajaid, kui ka võistlejaid paremaks

Lisaks üks väike jutuke veel nimelt sohitegemisest ja konkurendile kärukeeramisest.
Saaremaa ralli aasta 200x. Murakas oli igatahes Corolla WRC-ga ja oli ka Schie Corolla WRC-ga. Kui viimasel Undval Margusel vist rehv purunes või midagi muud ja oli näha, et puhta sõiduga enam Schiest jagu ei saa, siis eestpoolt startijana loopis ta lihtsalt sõidujoone Schiele igasugust kruusa ja muud sodi täis. Ühesõnaga võttis teest ja kuni 2 meetrit tee äärest nii palju võtta kui andis. Meie olime kuskil keskel kiviaedade vahel (kus Remmelg mõned aastat hiljem pealtvaatajatesse põrutas) ja seal oli ikka nii et ohohoo, nagu tagaveolisega sõidaks rallit, s*tta ja p*ska ja muud sodi lendas ja sõidujoonest polnud enam halli haisu ka alles. Kas see on ka sohitegemine? :)

Igatahes. Kisub OffTopicuks
tuks
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1051
Liitunud: 14 Juul 2008, 20:56

Postitus Postitas tuks »

allar9944 kirjutas:Mul tekkis kohe küsimus. Kas selle pärast MM-motorspordi onboarde polegi liikumas, et nad teed lõikavad. Kauri omasi küll on, aga ta uus seal tiimis.
Ega see siis kohe seda ei tähenda ja miks peaks üldse keegi oma Onboard videosid kellegile jagama vabatahtlikult ?
Sahver
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Mai 2010, 21:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sahver »

Millest või kellest siin üldse rääkida? Need polegi ju rallimehed, vaid lihtsalt küla vahel paarutajad, ümbrikupalga-issi pojad, rahvarallitajad jne... Täiesti teisejärgulised kodanikud. Las nad tunnevad ka siis vahel rõõmu, et olid ühel mudasel nädalavahetusel Mulgimaa parimad...
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

Sahver kirjutas:Need polegi ju rallimehed, vaid lihtsalt küla vahel paarutajad, ümbrikupalga-issi pojad, rahvarallitajad jne... Täiesti teisejärgulised kodanikud. Las nad tunnevad ka siis vahel rõõmu, et olid ühel mudasel nädalavahetusel Mulgimaa parimad...
keegi ei käsi eesti rallidel vaatamas käia või uudiseid lugeda. lõikasid, siis lõikasid. kui EAL teeb midagi selle vastu või karistab rikkujaid, on asi korras. kui ei karista, siis seekord vedas.

peale igat rallit on alati kellegil häda, et talle tehti liiga rallidega või tema puhast õhku rikkusid rullnokad.

elage oma elu ja laske teistel rallit sõitja ja kolmandatel seda vaadata.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas Crapmaster »

Sahver kirjutas:Millest või kellest siin üldse rääkida? Need polegi ju rallimehed, vaid lihtsalt küla vahel paarutajad, ümbrikupalga-issi pojad, rahvarallitajad jne... Täiesti teisejärgulised kodanikud. Las nad tunnevad ka siis vahel rõõmu, et olid ühel mudasel nädalavahetusel Mulgimaa parimad...
See on siis rallifoorumi kasutaja arvamus, et rallimehed ei olegi rallimehed? Väga rumal väljendus minu arust. Kui oli võimalus lõigata, siis oli võimalus ning seda kasutati. Meie kollane ajakirjandus on see, mis tõmbab meie rallispordi sügavasse mutta. Miks on vaja öelda "ümbrikupalga-issi pojad"? WRC-ga sõites ei olnud ju Mulgi rallil erilist konkurentsi, nii et miks peaks ümbernurga Grossi taga laimama? Alati on olemas protestivõimalus kaasvõistlejate poolt. Lõigatud on ennegi ja lõigatakse veel, kui on reeglitega võimalik. Muidugi ei jäta sellised teod head muljet ülejäänud rallivõõrale rahvale, kuid kammoon, rallisid on meil niigi vähe. Kas Saaremaa "kivipanijad ja kiviviskajad" on siis kõvad mehed, et panevad sõidutrajektoorile kive ning viskavad kive esiklaasi nii, et pilpad taga? Ma ei usu et see rallimeeste seas väga tore teema on samuti. Läheme hooajaga viimasele etapile ja vaatame mis seal saama hakkab! :)
Sahver
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Mai 2010, 21:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sahver »

busse kirjutas:
Sahver kirjutas:Need polegi ju rallimehed, vaid lihtsalt küla vahel paarutajad, ümbrikupalga-issi pojad, rahvarallitajad jne... Täiesti teisejärgulised kodanikud. Las nad tunnevad ka siis vahel rõõmu, et olid ühel mudasel nädalavahetusel Mulgimaa parimad...
keegi ei käsi eesti rallidel vaatamas käia või uudiseid lugeda. lõikasid, siis lõikasid. kui EAL teeb midagi selle vastu või karistab rikkujaid, on asi korras. kui ei karista, siis seekord vedas.

peale igat rallit on alati kellegil häda, et talle tehti liiga rallidega või tema puhast õhku rikkusid rullnokad.

elage oma elu ja laske teistel rallit sõitja ja kolmandatel seda vaadata.
Jah, mul on sama mõte. Las iga mees vaatab ise, mida oma au ja väärikusega peale hakkab...
Sahver
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Mai 2010, 21:22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sahver »

Crapmaster kirjutas:
Sahver kirjutas:Millest või kellest siin üldse rääkida? Need polegi ju rallimehed, vaid lihtsalt küla vahel paarutajad, ümbrikupalga-issi pojad, rahvarallitajad jne... Täiesti teisejärgulised kodanikud. Las nad tunnevad ka siis vahel rõõmu, et olid ühel mudasel nädalavahetusel Mulgimaa parimad...
See on siis rallifoorumi kasutaja arvamus, et rallimehed ei olegi rallimehed? Väga rumal väljendus minu arust. Kui oli võimalus lõigata, siis oli võimalus ning seda kasutati. Meie kollane ajakirjandus on see, mis tõmbab meie rallispordi sügavasse mutta. Miks on vaja öelda "ümbrikupalga-issi pojad"? WRC-ga sõites ei olnud ju Mulgi rallil erilist konkurentsi, nii et miks peaks ümbernurga Grossi taga laimama? Alati on olemas protestivõimalus kaasvõistlejate poolt. Lõigatud on ennegi ja lõigatakse veel, kui on reeglitega võimalik. Muidugi ei jäta sellised teod head muljet ülejäänud rallivõõrale rahvale, kuid kammoon, rallisid on meil niigi vähe. Kas Saaremaa "kivipanijad ja kiviviskajad" on siis kõvad mehed, et panevad sõidutrajektoorile kive ning viskavad kive esiklaasi nii, et pilpad taga? Ma ei usu et see rallimeeste seas väga tore teema on samuti. Läheme hooajaga viimasele etapile ja vaatame mis seal saama hakkab! :)
Nende "mitterallimeeste" all pidasingi silmas asjaosalisi, kes põlde ja pealtvaatajate ohutust millekski ei pea. Absoluutselt ei soovi ma väita, et Eestimaa pinnal poleks häid ja tõsimeelseid rallimehi. Ja täpselt - WRCga sõites ei tohiks ühelgi Eesti rallil konkurentsi osas reaalset ohtu tekkida. Milleks siis üldse rada sirgemaks vaja teha? Selge see, et EAL peab asjad paika panema ja edaspidi reeglid ja legendi üle vaatama, kuid siiski leian, et see pole vabandus. Aga ehk olen ise üleliia ausameelne ja kõlbeline...
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Minu meelest pole siin põhjust Grossi sarjata. Kõik niigi teavad, mis laadi rahvaga tegu.
Kui see on mõne tiimi rahastamise seisukohalt vältimatu, et mõned sellised inimesed rallit sõidavad, siis tehku seal rajal mida iganes seni kuni keegi viga ei saa.
Keegi ju ei eelda, et cockney oleks džentelmen. Peaasi, et hälve ei kujuneks normiks.
voldemar
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 169
Liitunud: 19 Jaan 2006, 17:04
Asukoht: viljandi

Postitus Postitas voldemar »

Ma eeldan, et see on ikka see koht- SS 6/8 umbes 4-5 km algusest.
Sõitsin reedel (17.09) kell 16.00 sealt rattaga läbi, siis kive ette ei olnud paigutatud ja vaevalt, et lint laupäeval ette pandi.Ja ei näinud ka jälgi, et mõni oleks otse sõitnud "kaardistamise" ajal.
TV3 mainis, et võitu sai 15sek.:)))
Ühesõnaga, korraldaja ei olnud arvatavasti mingeid "takistusi" teinud, lootis sõitjate aususele.
Ma loodan, et see õppetund välistab edaspidi sellised asjad.

Alati võib ju väita, et tehniline-,sõiduviga.nt.vt. videos 1.50
http://www.youtube.com/watch?v=TMoab_SsjYs
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 666
Liitunud: 09 Veebr 2003, 18:34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Zigz »

voldemar kirjutas:Ma eeldan, et see on ikka see koht- SS 6/8 umbes 4-5 km algusest.
Sõitsin reedel (17.09) kell 16.00 sealt rattaga läbi, siis kive ette ei olnud paigutatud ja vaevalt, et lint laupäeval ette pandi.Ja ei näinud ka jälgi, et mõni oleks otse sõitnud "kaardistamise" ajal.
TV3 mainis, et võitu sai 15sek.:)))
Ühesõnaga, korraldaja ei olnud arvatavasti mingeid "takistusi" teinud, lootis sõitjate aususele.
Ma loodan, et see õppetund välistab edaspidi sellised asjad.

Alati võib ju väita, et tehniline-,sõiduviga.nt.vt. videos 1.50
http://www.youtube.com/watch?v=TMoab_SsjYs
Seesama koht jaa, olin esimesel läbimisel seal. Siiski oli põllu peal näha, et sealt mõned autod olid enne juba üle sõitnud. Ja pealtvaatajate hulgast öeldi jah, et tulge kaugemale, siit tullakse otse. Võit oli kuskil 5-7 sekundi kandis, esimesena tuli Jeets sealt otse.
Larens
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Juul 2003, 16:10

Postitus Postitas Larens »

Nazaarovi kardilugeja on eestlane, aga temal on Venemaa rallilitsenz. :)
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Olin esimene läbimine seal ja siis Gross ei lõiganud. Võitu saadi seal reaalselt 4-5 sekundit(võeti aega),olenes kui osavalt keegi lõikas.
piibu007
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 497
Liitunud: 21 Mai 2009, 18:44
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas piibu007 »

Esimesel läbimisel pole jah Gross lõikand: http://www.youtube.com/watch?v=nQp7Bu7o7Dc
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 978
Liitunud: 30 Mai 2007, 10:36
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas ivar80 »

Et võimalikult kiirelt on vaja saada punktist A punkti B. Hmm, kui kiiruskatse algus ja lõpp on suhteliselt lähestikku siis on täiesti OK, kui sa ei liigu 20km mööda teed vaid teed kilomeetrise auringi läbi talumehe õue? Andke andeks ma teie arvamust küll ei jaga kes siin agaralt "võimaluste ärakasutamist" õigustada püüavad.
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Rajareits »

ivar80, see käib ju võistlustrassi kohta. Kui legendis (roadbook) pole kirjas trassi läbimise kohta midagi, ning linte ega asju kuskil ei paista, siis mina paneks küll läbi taluõue jah (kui juba nii äärmustesse minna).
Siiralt kopp ees sellest lõikamise teemast juba. Kõik need lõikamised käivad tegelikult trajektoori alla ning rallisõidus ju selle peale mäng käibki.
FFS rahunege juba maha ja unustage ära see.
Btw., miks eelmine aasta selle pärast jama ei tulnud? Nüüd kui keegi dumbass ajakirjanik teema üles võttis, on järsku räige probleem. Nagu lendavad haid juba.
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Võistleja jaoks on rada kirjas korraldaja antud rajalegendis.
Utoopiasse pole mõtet laskuda ja mujal kirjutatava mitte nii aruka mõttearendusega pole vaja ka kaasa minna.
Kasuta ikka turvavööd ka!
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Postitus Postitas bluuford »

On ikka teema ülesse võetud.. Kui roadbookis kirjas pole ja linte/kive/publikut pole, siis nii ikka juhtub. seeaasta Jordaania rallilt mäletan, et seal lõigati ühe katse viimane kurv ikka nii sirgeks, et Mulgi ralli põllukas oli sellekõrval kökimöki. Loomulikult ei saanud keegi karistada. Näide reeglite karmusest on see, et Nasser Al Attyah sai 5 minsa trahvi üksaasta (kas oli Kreeka või küpros),, kus pani kurvist otse läbi lintide ja siis sõitis tasa edasisi teepeale. korraldajatele ütles, et ei julend tolmus tagurdada (äkki keegi tagant tuleb) ja seepärast sõitis otse edasi ;-)
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 777
Liitunud: 11 Okt 2005, 11:56

Postitus Postitas alk »

Minu arust jällegi on ajakirjaniku üles tõstetud teema päevakohane...enne kui mõni suur tragöödia juhtub.Kuidas siis korraldaja saab tagada pealtvaatajate turvalisust?Videost on selgelt näha,et rallihuvilised seisavad keset põldu ja nende nina eest kihutab masin mööda...aga kui seal põllul oleks mõni kivi olnud?!Arvan,et EAL peaks mingi seisukoha võtma,sest kui seal oleks midagi juhtunud,siis kelle süü see oleks...pildijärgi otsustades ei seisnud ju rahvas vales kohas ja kui mööda trassi sõidetaks,siis oleks ohutus igati paigas.
Maineka nimega sõitja
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Rajareits »

alk, miks ei seisnud? Tegu oli ju tegelikult väliskurviga.
Tegelikult Sul mõte siiski õige.
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
Vasta