Rallihooaeg 2010

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Sparco, Jaanus, KAIKUL

Vasta
Afka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1452
Liitunud: 08 Mai 2003, 08:23
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas Afka »

Kuulsin,et kaks pikka päeva kummalgi 90km.katseid
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

cali kirjutas:
-timtim kirjutas:sams kui L-Eesti ralli on 3 päeva võiks see ikka balti mv olla !
Kas see on päris kindel, see 3päevane ralli?
ma ka kahtlen selles kolme päevases rallis. ma kardan, et meie oludes on see hetkel liiga kulukas söitjatele kui ka pealtvaatajatele.

kindlasti teede puudust ei oleks, kus söita, aga kuna majanduse seis on nagu on, siis ma arvan poolkõva kolmepäevane ralli on kehvem variant kui teha selle asemel poolteist päeva täis pönevust.

nüüd lisaks möelge ka söitjatele, kes peavad ühe hotelliöö asemel kaks ööbima+sellega seonduvad kulud, siis kipun arvama, et ka sealt tuleb tagasilöök osalejate arvu osas.
Silwer
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 181
Liitunud: 09 Veebr 2008, 15:22
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

No ma pakun et hotellitoa kulu on siiski kõige väiksem kulu rallit sõites... :)
-timtim
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 747
Liitunud: 08 Apr 2009, 11:35
Asukoht: Lindi Taga

Postitus Postitas -timtim »

kalendris on kirjas ,et lõuna-eesti rally 16-18 juuli .Aga eks see paitab aga loodame ,et tuleb 3 päevane ralli!
Raskel ajal on rahvaralli ka ralli!
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Postitus Postitas -huviline2- »

Tõepoolest, ööbimine on väikseim kulu.Pigem tekib küsimus,kas inimesed saavad töölt ära jne.Teoreetiliselt on hotelli kulud meeskonnale sama kallid kui üks kruusarehv nii et majutus tõesti väikseim kuluartikkel.
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Huvitav palju katseid 3 päeva peale kokku tuleb ja kuidas need jaotatakse.
Rallime Mönuga !
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Postitus Postitas Makkro »

Usun, et esimene päev on paar katset linna katset, mis toimub õhtul ja teine päev on kas siis Otepää ja põlva maakonnas ja pühapäev lühem veits võrumaakonnas
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Tartus võiks olla kindlasti linnakatse, mis kulgegu mööda Michael Parki silda nagu oli E.O.S 2005. Korralik Lõuna-Eesti ralli võiks hõlmata Tartumaad, põlvamaad, võrumaaad ja valgamaad.
Rallime Mönuga !
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Postitus Postitas -huviline2- »

rally kirjutas:Tartus võiks olla kindlasti linnakatse, mis kulgegu mööda Michael Parki silda nagu oli E.O.S 2005. Korralik Lõuna-Eesti ralli võiks hõlmata Tartumaad, põlvamaad, võrumaaad ja valgamaad.
Suht igav asukoht linnakatsele imo ja seoses liikluskorralduse muutusega anne ringil ka üpris kitsas.
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Sillalt tulles ja sillale minnes on jah ainult 1 auto laiune, sest vahepeal on jalakäijate saared, kuid ring ise on sama suur või isegi suurem.
Rallime Mönuga !
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Postitus Postitas -huviline2- »

Ring jäi sama suureks jah,aga need ohutussaared on väga kitsaste vahedega tehtud.Üldiselt pole vist väga teemasse jutt hetkel.
-timtim
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 747
Liitunud: 08 Apr 2009, 11:35
Asukoht: Lindi Taga

Postitus Postitas -timtim »

kui see oleks 3 päevane ma arvan ,et seal oleks palju võistlejaid ,kuna kõik tahavad kogemusi saada .See annaks siis irc võistluse pikuselt välja ma arvan !Võib näha siis Eestis ka kõvemaid tegelasi !
Raskel ajal on rahvaralli ka ralli!
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

Enamus IRC võistlusi ka ainult 2-päevased. 3 päeva meie tingimustes ikka selgelt üle pingutatud minu arust. Samas, kui on nii organiseerijad kui ka sõitjad nõus, siis miks ka mitte - pole mitte midagi selle vastu, vaatama lähen heameelega :). Iseasi, kas hetkeolukord lubab nii pikka rallit teha.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

ma hetkel jätaks kolmepäevase ralli mõtte siiski teostamata.
see eeldab mõned (3) katsed reedel, terve päev (6+) laupäeva ja lõpuks mõned (3) katsed ka pühapäevaks.

kuidas meie söitjate rahakott päeva vörra pikemale rallile vastu peab? kuidas meie söitjate tehnika kestab?
palju pealtvaatajaid jaguks nt pühapäevaks või reedeks?
kas suudab korraldaja pakkuda piisavalt mitmekülgseid katseid, et oleks põnevust viimase rallipäevani?

hetkel ma kipun arvama, et praegu oleks paras ühepäeva ralli. esimene katse hakkab 8 ja viimane nt 18 aeg. see annaks täispika rallipäeva tunde.

viru ralli on vist viimastel aastatel kõige lühema laupäeva poolest silma hakanud. törts peale lõunat saab tavaliselt läbi juba.

oleks ma korraldaja mönel rallil, siis 2010 aasta osas oleks kergelt tagasihoidlikum, sest meie majandus pole teab mis heal järjel. juba see aasta oli seda rallisöitjate vähenemises julgelt tunda.

targem oleks röhuda korraldamise kvaliteedile kui kvantiteedile. (korralik ralliraadio, korraldatud vaatamiskohad, toitlustus jne...)

muidugi...mida pikem ralli, seda rohkem kasumit teenivad kohalikud asutused (alko, toit, ööbimine).
sapakas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Jaan 2004, 16:30

Postitus Postitas sapakas »

samas tundub, et aasta 2010 tuleb ka grossile konkurente.. hetke seisuga tõenäoliselt lisaks grossile 3 wrc pilli terve hooajaga stardis...
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

sapakas kirjutas:samas tundub, et aasta 2010 tuleb ka grossile konkurente.. hetke seisuga tõenäoliselt lisaks grossile 3 wrc pilli terve hooajaga stardis...
kes need 3 wrc juurde toovad?
ja mis masinad?
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas enn tarka »

sooviks ka teada mis masinad ja kes ja kust kohast sapaka andmed pärinevad?
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
sapakas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Jaan 2004, 16:30

Postitus Postitas sapakas »

spordikad on, muidugi kui kõik laabub...
subaru 99
skoda 04 octavia/fabia
ford 02

ja see on kõik, mis na ütelda saan..
ülejäänud info tuleb juba talveralli stardis..:)
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

kui see jutt tõene peaks olema, siis subaru puhul ma arvan, et tegemist on sama isendiga, mis viljandis ka käis.
focuse puhul ma ei tea. üks juba on ja vaevalt see uus ka midagi vingemat oleks kui olemasolev.
vabandan oma võhiklikkuse pärast, aga kas mitte 2003 fabia wrc ei tulnud juba? seega 2004 octavia olemasolus kahtlen.

ei tegelt. grossi käes olemasolev focus liigub üsna jöudsalt, samas tuleb tunnistada, et meie riiki sattuvad wrc on piisavalt vananenud, et teised rühmad tulevad oma kiirusega üsna järgi. eriti on seda tunda juhi käes, kelle jaoks pole eesti rajad kodused või ei juleta riski võtta auto lõhkumisega.

ise tegelikult tahaks mõnda uut s2000 masinat näha, millest saab ehk ka eestis tulevikus standard rallikas.
sapakas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Jaan 2004, 16:30

Postitus Postitas sapakas »

ja kui subarut ei näe siis corolla on kindlasti.. poistel on valiku võimalus.....
Vasta