Otepää Ralli 2007

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

GC, ehk olid ka ise seal sigatsemas ja nüüd otsid õigustusi?
Neste rallil on juba eelarves sees viljapõldude hüvitised jne, ja need summad pole üldse mitte väikesed.
Ja küsimus ei ole põldudes vaid jutt käib inimeste käitumises.

Muide too esimesel katsel sigatsenud Hummer kuulub ühele Viljandi kodanikule.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Karmen kirjutas:
GC kirjutas:See viljanatukene oleks tulnud maha niita, loomadele sööta ja asemele parkla teha a` 25 EEK-i pilet. Põllu omanik oleks 2... 3 tonni tasku pannud, pealtvaatajad oleks autoga peaaegu raja äärde saanud ja vili oleks tallamata jäänud.
Oled sa kindel, et su agronoomiaalased teadmised on tasemel ja sellelt põllult mõne aja pärast rohkem kui 2...3 tonni tasku ei pisteta (või siis oleks pistetud)?

Lisan veel, et samad jutud nagu lihtsa heinamaa kohta on juuli lõpul täiesti mõistlikud, aga vilja kohta ma kahtleks...
Söödavilja kilo maksab ca 2 EEk-i kg. Saagikus antud põllul polnud just suurem asi...parimal juhul 2 tonni hektarilt. Parkla jaoks oleks piisanud poolest hektarist. Saamata oleks jäänud 0,5x2000x2=2000 EEK-i, millest tuleks tegelikult lahutada veel kulud vilja koristamiseks - kuivatamiseks ja liita kulud koristamiseks haljasmassina. Jne.
Ja mis oleks siis Sinu meelest lahendus. Ralli on, huvitav koht vaatamiseks on, rahvas tahab vaadata, tuleb kohale, aga kohta vaatamiseks pole. Kui kõik pealtvaatajad ilusti tee peale autode vahele paigutada, oleks viimased ainult mürinat kuulnud ja tolmu näinud.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

umm kirjutas:GC, ehk olid ka ise seal sigatsemas ja nüüd otsid õigustusi?
Neste rallil on juba eelarves sees viljapõldude hüvitised jne, ja need summad pole üldse mitte väikesed.
Ja küsimus ei ole põldudes vaid jutt käib inimeste käitumises.

Muide too esimesel katsel sigatsenud Hummer kuulub ühele Viljandi kodanikule.
Just nimelt olin kohal, aga kas just sigatsemas!? Seisin peaaegu Stokkeri auto kõrval.
Ja tegelikult ei ole absoluutselt oluline, kas tegemist on viljapõllu või heinamaaga. Ralli organiseerijad peavad kooskõlastama maaomanikega kõik võimalikud pealtvaatajate tegevusega tekkida võivad probleemid. Ja ma ei ole kindel, et meilgi hüvitisi ei maksta. Lisaks oleks võinud raha võtta parkimise eest.
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Ja siin ongi näha potensiaalse rallihuligaani selgitused - mina PEAN saama seda mida tahan ja saan/teen seda mida ise tahan ja mul sügavalt pohh, mis saab.
Ja tõepoolest, 200m siia-sinnapoole pole ju võimalik katsel liikuda, et saada aru enda veast liigselt hilja tulemise pärast ja hea koha mitteleidmisel? Ja õigustusi jagub ja jaguks veel küllaga!
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

umm kirjutas:Ja siin ongi näha potensiaalse rallihuligaani selgitused - mina PEAN saama seda mida tahan ja saan/teen seda mida ise tahan ja mul sügavalt pohh, mis saab.
Ja tõepoolest, 200m siia-sinnapoole pole ju võimalik katsel liikuda, et saada aru enda veast liigselt hilja tulemise pärast ja hea koha mitteleidmisel? Ja õigustusi jagub ja jaguks veel küllaga!
õige jutt. Tuleb korralikult planeerida oma marsruut, siis pole ka mingeid viimasel hetkel saabumisi.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

umm kirjutas:Ja siin ongi näha potensiaalse rallihuligaani selgitused - mina PEAN saama seda mida tahan ja saan/teen seda mida ise tahan ja mul sügavalt pohh, mis saab.
Ja tõepoolest, 200m siia-sinnapoole pole ju võimalik katsel liikuda, et saada aru enda veast liigselt hilja tulemise pärast ja hea koha mitteleidmisel? Ja õigustusi jagub ja jaguks veel küllaga!
Sa lähed oma arvamistega liiale!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Nonii? Ralli korraldaja läheb maaomaniku juurde ja teatab - meil siin tulemas ralli, oodata ka palju pealtvaatajaid. Osad neist võivad Teie põllul ilmselt autoga sõita, osad sõtkuvad maha taimkultuuri, mõned urineerivad vatsu Teie puuriita, ja see praht kuulub hiljem ka Teile, nuh, me natuke ikka koristame ka. Aga, vaadake, siia paberile kirjutage alla, et olete sellega nõus!

GC, ma loodan, et Sinu näol on tegemist on tõsimeelse autospordi fänniga, kuid eelkirjutatu (vastus Karmenile ja mulle) viitab lausrumalusele. Ma sügavalt loodan, et said rallilt elamuse ja vaatad (osaled vms) ja elad kaasa ka edaspidi kui kultuurne huviline ja oskad hinnat teiste tehtut.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

See talunik on sellesse vilja juba pannud nii palju vaeva ja raha,et teda huvitab sealt kkääte saadev vili,mitte haljasmass või parkla teenus.Rahvas sõkub maa nii kinni,et sinna ei lähe ader ka enam sisse.Ja kui olekski juhtunud see,et parkla oleks rajatud-ikka oleksid inimesed üle lindi sisse kõndinud ja lagastanud seal raha maksmata.

12 katsel kuulsin pealt selliseid pealtvaatajaid,kes diskuteerisid,et kui nüüd auto tuleks siis mina viskaksin selle kiviga talle nii aknasse ja mina viskaks niimoodi.Tule taeas appi,kust sellised tulevad?
Lisaks tekkis sõnelus 12 katsel mu sõbra ja ühe äsja purju joonud nn rallifänni vahel.Turva märkustest ta ei teinud välja ja siis sõber läks appi,et lähme nüüd kõik tagasi.Äärepealt oleks tema intelligents viinud selleni,et oleks sõbrale käsispidi kallale läinud.See idioot seisis tagasipöördes sisekurvis lintidega piiratud alas.

Kui miskit pidi aitab,siis esimesel katsel selle väikese kaitsevärvuses džiibi omaniku ma tean.

Tagant järele mõeldes tahaks,et oleks vihma sadanud.Siis ei tule igasugune saekaadri rahvas kes on ennast kuningaks joonud raja äärde ja ei hakka seal laiama.Kohale tuleb siis ainult tulihingeline fänn ja probleeme on kõvasti vähem.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Postitus Postitas aix »

GC kirjutas:
umm kirjutas:Ja siin ongi näha potensiaalse rallihuligaani selgitused - mina PEAN saama seda mida tahan ja saan/teen seda mida ise tahan ja mul sügavalt pohh, mis saab.
Ja tõepoolest, 200m siia-sinnapoole pole ju võimalik katsel liikuda, et saada aru enda veast liigselt hilja tulemise pärast ja hea koha mitteleidmisel? Ja õigustusi jagub ja jaguks veel küllaga!
Sa lähed oma arvamistega liiale!
Tegelikul ega ikka ei lähe küll.
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Postitus Postitas Olts »

Eesti rallid on läinud juba nii suureks, et aeg oleks korraldajatel tõesti hakata mõtlema pealtvaatajate peale. See on suur äri tegelikult. Selle asemel, et maaomanikud kiruvad pealtvaatajaid, võiks tegelt tõesti müüa parklapileteid ja kaoks ära ummikud(loe: kolmes reas pargitud tupik) ja ka viimase hetke pealtvaatajad saaks oma autosid lahedalt parkida.
rattaga on kah hea sõita
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Aga seda kõike oli näha juba EOS rallidel! Ma ei eksi, kui seal vähemalt pooltest inimestest on savi rallist! Aga kuna on Meil jälle üks sangar, siis ju tuleb ka raja äärde ronida ju! Hoolimata sellest, kuidas käituda või mitte, korralduste kuulamisest rääkimattagi!
Ära tee kellelgi kunagi seda mida sa ei taha, et sinule tehakse! Ma usun küll, et ma ei tahaks, et mõni tuleks minu hoovi s....! Seega ei tee ma ka ise seda teistele! Austust ja solidaarsust ei ole nii inimeste kui ka korraldajate ning meie rallisõprade vastu, ei hakka parem sõitjatest ja meeskondadest rääkimagi, kes seal ka tulevikus sõita sooviksid! Ühesõnaga me jõuame järelduseni, et Eestis ikkagi WRC rajale tulla ei tohiks! Siis ju ei roni need ahvid puu otsast alla sigatsema!
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

aix kirjutas:
GC kirjutas:
umm kirjutas:Ja siin ongi näha potensiaalse rallihuligaani selgitused - mina PEAN saama seda mida tahan ja saan/teen seda mida ise tahan ja mul sügavalt pohh, mis saab.
Ja tõepoolest, 200m siia-sinnapoole pole ju võimalik katsel liikuda, et saada aru enda veast liigselt hilja tulemise pärast ja hea koha mitteleidmisel? Ja õigustusi jagub ja jaguks veel küllaga!
Sa lähed oma arvamistega liiale!
Tegelikul ega ikka ei lähe küll.
No kuidas ei lähe!?
Huligaan ma pole ja potensiaali pole, sest olen juba liialt vana. Teiste viljapõlde ei talla, sest olen ka ise vilja kasvatanud, katsele lähen varakult, sest kogemusi on 30 aastat... ja eelmisl aastal algas üks katse minu maalt. Aga mingi vend hakkab arvama, kes mina olen!
Kui sina kõnnid mööda teiste heinamaad ja mõtled, et oled õige mees, siis sorry, enamus kes seal viljas talluvad ei teagi, mis asi see on. See on reaalsus, aga rallisi korraldatakse edasi ja pealtvaatajaid ei peleta millegagi. Või hakkate pealtvaatamise kursuseid korraldama.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

umm kirjutas:Nonii? Ralli korraldaja läheb maaomaniku juurde ja teatab - meil siin tulemas ralli, oodata ka palju pealtvaatajaid. Osad neist võivad Teie põllul ilmselt autoga sõita, osad sõtkuvad maha taimkultuuri, mõned urineerivad vatsu Teie puuriita, ja see praht kuulub hiljem ka Teile, nuh, me natuke ikka koristame ka. Aga, vaadake, siia paberile kirjutage alla, et olete sellega nõus!

GC, ma loodan, et Sinu näol on tegemist on tõsimeelse autospordi fänniga, kuid eelkirjutatu (vastus Karmenile ja mulle) viitab lausrumalusele. Ma sügavalt loodan, et said rallilt elamuse ja vaatad (osaled vms) ja elad kaasa ka edaspidi kui kultuurne huviline ja oskad hinnat teiste tehtut.
Ja mis selles vastuses Karmenile nii valesti oli?
Kui teie siin kõik olete suured rallifännid, siis mina tõesti olen lisaks ka agronoomiat õppinud.
wassar
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Juul 2007, 18:13

Postitus Postitas wassar »

Hetk tagasi öeldi TV3 uudites maha, et edaspidi isand Parts ja Siriuse mehed enam Otepää rallit ei korralda. Ja kõik selle "lambakarja" süü, tuleb välja. Kui ikka osadel seltsimeestel kombed ja kinderstube puudub, siis ei ole ikka mitte midagi teha. Mõistan Siriuse tiimi otsust täiesti.

Aga sigakurbus puges hinge küll. Ralli korraldamine on parajalt suur ja keerukas pusimine, ning igaühel pole selleks oskusi-teadmisi-tahtmist-raha.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

wassar kirjutas:Hetk tagasi öeldi TV3 uudites maha, et edaspidi isand Parts ja Siriuse mehed enam Otepää rallit ei korralda. Ja kõik selle "lambakarja" süü, tuleb välja. Kui ikka osadel seltsimeestel kombed ja kinderstube puudub, siis ei ole ikka mitte midagi teha. Mõistan Siriuse tiimi otsust täiesti.

Aga sigakurbus puges hinge küll. Ralli korraldamine on parajalt suur ja keerukas pusimine, ning igaühel pole selleks oskusi-teadmisi-tahtmist-raha.
No korras asjaga! Nüüd siis AHVID puuotsast alla ja Partsu juurde kooli ning tuleval aastal ise korraldama panna!? Keretäit oleks tegelikult väärt selle eest! Ja kes siis ikka enam Otepää teedel enam võistlusi korraldab või seda seal üldseviitsib? Kurb :evil:
Afka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1452
Liitunud: 08 Mai 2003, 08:23
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas Afka »

Asjad olid seal valesti ka turvateenistuse poolt.Paar turvat 2000 inimese kohta on selgelt vähe kurvi või hüppe kohta.Üle maaila suudetakse ohjes hoida palju suuremaid ja rohkem huligaanitsevaid seltskondi.2002a kui Saksamaa korraldas esmakordselt ralli mm etappi oli seal radadel selline kaos,et Otepääd ei maksaks siin küll näiteks tuua,ei teadnud turvad mida nad peavad tegema ja milleks nad seda teevad.Olles eelnevalt aastaid Soomes rallit käinud vaatamas oli vahe Soome ja Saksa turvade vahel kolosaalne.Aga tegijad õpivad ja järgmistel Saksa rallidel on asi oluliselt muutunud.Ka seal vaatavad pealtvaatajad viljapõldudel ja viinamrjaistandustes,lihtsalt ei piisa ühest väikesest sildist KEELUALA.Lindid ümber ja asi oleks hoops teine.Lisaks tuleks ka turvadele enne võistlust väike koolitus teha,et mida ja kuidas teha.
Vot selline on minu arvamus.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Võtaks muu teema vahele! Egas keegi tea kuidas Ollino ja Romandi tervis on?
alev
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 466
Liitunud: 02 Dets 2006, 10:58
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas alev »

Richard Burns Rally Eesti Liiga (RBREL) kodulehe foorumis väidetakse, et
"Ollino saab täna haiglast välja . Mõlemad saavad terveks .
Virkoja käis laupäeval juba services ringi."

http://rhstudio.pri.ee/rbr/index.php?ac ... &topic=838

Kui see nii on siis, see on küll hea uudis.
jan007
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 32
Liitunud: 26 Mai 2004, 11:48

Postitus Postitas jan007 »

Korraldajate kapsaaeda aga läheb küll see kivi, et hoolimata raha korjamisest teeotstes kust katsetele sai sõita, polnud absoluutselt mõeldud parkimise korraldamisele ja seepärast igaüks trügis kuhu põllule sai.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Igaüks peab ikka oma peaga mõtlema mida ta teeb ja kus ta teeb. See mis kaasa sai võetud tuleb ikka tagasi viia ja teisi tule baustada.Nüüd on aga tagajärjed käes,Syrus ja Parts enam seda jama ei kavatse alla neelata.
Vasta