Mölder Juunior - 2 kuud audis

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Mölder Juunior - 2 kuud audis

Postitus Postitas Jaanus »

Irooniline, et ta ise nii koomenteerib, märtsi algul.

"Rallil 0-autona peab kindla peale sõitma, kui seal näiteks välja sõidad, võetakse litsents kuueks kuuks ära..."

Kahju muidugi 15-aastasest noormehest, loodetavasti on temaga kõik korras. Kuid paljude pealtvaatajate jaoks oli päeva esimene kruusakatse ikkagi rikutud tema väljasõidu tõttu. Nüüd on tal siis ilmselt 6 kuud aega mõtelda ja arutada, mis juhtus ja miks see väljasõit juhtus 0-masinaga, mis mõeldud ju ohutuse tagamiseks, mitte meeletuks kimamiseks.

Soovin talle omaltpoolt edu ja jaksu, ehk saab tast veel tegija rallimaastikul, nii paari-kolme aasta pärast.
Viimati muutis Jaanus, 23 Mai 2003, 13:14, muudetud 1 kord kokku.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Jah, nii ta läks. Null ei tohiks üldse kihutada. Kui siis vaid sõitja käes kel on rohkem oskusi ja kogemusi.
gaas on endiselt laiffi
trumm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 556
Liitunud: 11 Veebr 2003, 00:49

Postitus Postitas trumm »

Kahju, et noor kutt nii oma ralli pidi lõpetama. Olin ise sel katsel kohtunik ja lõpuks pidime ikka katse ära jätma. Sõitjad olid küll pettunud, aga mis teha.
Möldri enda komentaar oli selline, et tundsin juba katse alguses, et auto tantsib käes, nagu oleks valed kummid all, aga ikka panin täiega. No come on nii ikka rallit ei saa sõita. Tegelt olid esimesed kummid ära vahetatud, tähendab parem rehv oli vasakule pandud ja vasak paremale. Mehhaanikud saavad kindlasti pähe.
Aga sellest asjast tuleb veel EALis suur jama.

See on ju ralli ja rallis võib kõike juhtuda.
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

Väga kahju Jaanist et nii läks :( soovin meestele kiiret paranemist ja et tänu mehaanikute apsule(kui nii on)ei võeta ka litsensi 6 kuuks ära sest kahju oleks kui Eesti üks andekamaid noorvõistlejaid ei saaks tänu sellisele õnnetusele 6 kuud sõita.Õnnetusi ikka rallis juhtub ja ka kõige kogenumad rallisõitjad teevad vigu.Ühesõnaga kurb insident ja loodame teda taas õigepea rajal näha :D
rally.ee
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 17
Liitunud: 24 Veebr 2003, 21:48
Kontakt:

to xaus

Postitus Postitas rally.ee »

Mölder junior ei koomenteerinud midagi, vaid andis mulle intervjuu.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Re: to xaus

Postitus Postitas Jaanus »

rally.ee kirjutas:Mölder junior ei koomenteerinud midagi, vaid andis mulle intervjuu.
Vahet ju pole kuhu ta selle kommentaari andis? Idee on selles, et ta oma õnnetuse ära sõnus.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

No ütleme siis, et ta ütles intervjuus seda.
gaas on endiselt laiffi
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Koomusk anyway. Või et kui keegi annab ralli.ee-le intervjuu siis ei tasu teksti tõsiselt võtta?
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 666
Liitunud: 09 Veebr 2003, 18:34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Zigz »

Ega Mölder eriti tagasi ka ei hoidnud juba pirita katsel tuli rannahoone ette siukse hooga, et vaevalt suutis teel püsida kässari abiga. Vunni jutu järgi pidi poisil hea käsi olema aga kui on pikad sirged siis ei oska ta õiget pidurdusmaad järgneva kurvi jaoks valida.
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Re: to xaus

Postitus Postitas VWman »

rally.ee kirjutas:Mölder junior ei koomenteerinud midagi, vaid andis mulle intervjuu.
Seda kusagilt lugeda ka saab ?
villukas
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Mai 2003, 17:45
Kontakt:

Re: to xaus

Postitus Postitas villukas »

VWman kirjutas: Seda kusagilt lugeda ka saab ?
Saab ikka http://www.rally.ee/?a=a009&b=317
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Re: to xaus

Postitus Postitas VWman »

villukas kirjutas:Saab ikka http://www.rally.ee/?a=a009&b=317
Ei ei ..seda ma olen lugenud.. mõtlesin et ta ka peal seda kivi kangutamist mingi intervjuu andnud...

Aga nohh seda ma nägin küll, kuda ta Rapla igamehe sprindil 0 sõitis.. nagu ikka.. olid rehvid valed :P.. ia esimesena startinud naine ..automaatkastiga pereautol VW Passat suutis kahe sõidetava ringi jooksul Möldrist mööduda .. ja kusagil keegi mainis, et Möldirl pidada kogemust olema :P
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mär 2003, 16:15

Postitus Postitas tarvvi »

sõbrad.. ralli õhkkond peaks olema sõbralik.. ringrajas inimesed mölisevad ja kaklevad üksteisega.Ma ei saa teist ültse aru millegipärast. Meeletu ja lõpmatu on see eestlase kadedus.
alex

Postitus Postitas alex »

Kahjuks on ju minu teada nii, et karistus pole mitte 6 kuud, vaid 6 kuud kuni 2 aastat võistluskeeldu, ja eks nullautol on tiba teisied kohustused kui lihtsalt täiega kimada ja trenni teha, nullid peavad kontrollima kohtunike ja raja turvajate tööd.
Gravelman
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Mai 2003, 18:48

Postitus Postitas Gravelman »

Siinkohal olekski õige märkida "I told you so!" Väga kahju on noormehest, aga ilma EAL-i mõtlematu tegutsemiseta ei oleks midagi sellist kunagi ka juhtunud. Nullauto on ohutusauto ja mitte noorsõitjale trennitegemiseks, roolis peaks kogenud ja mõistusega sõitjad olema.
Nitro
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 38
Liitunud: 02 Apr 2003, 17:04
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Nitro »

Mina olen ka tarvviga yhel meelel, et tõesti peax rohkem sõbralikumad olema. Igal yhel võib selline asi juhtuda....nii et mõelge veic selle yle
muidugi on null auto eesmärk teine aga siiski võib juhtuda ja kui noored ei saa nulli sõita siis kust need kogemused tulevad? ega yxi sprindist ja jäärajast ei piisa et rallit sõita :wink:
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Aga huvitav kas ta ise tundis, et valed rehvid all olid? Seda peaks vast ikka tunda olema kui auto närviline on, miks ta siis täiega pani?

P.S.: Olgem ikka sõbralikud ja hoiame õhkkonna hea:)
gaas on endiselt laiffi
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Nitro kirjutas: muidugi on null auto eesmärk teine aga siiski võib juhtuda ja kui noored ei saa nulli sõita siis kust need kogemused tulevad? ega yxi sprindist ja jäärajast ei piisa et rallit sõita :wink:
Kogemused tulevad sellest, et noored osalevad rallis, mitte ei sõida nulli. Idee on vale, nulli eesmärk peaks olema siiski kontroll ja järelevalve, mitte meeletu kihutamine ning kui õige kiirusega sõita, siis ei juhtu ka õnnetusi, sellepärast peaksidki noored osalema rallis. Ja kui nad on alla 16 aastased, siis tegelegu millegi muuga. Kui seadus ei luba neil rallit sõita, miks peaksid nad siis nulli sõitma, kui nad pole selleks selgelt veel valmis?

Null masina roolis peaskid olema ikkagi kogenud mehed, kel on mõistust väheke peas ja teavad, et kui masinal on valed rehvid all, siis võtavad vähe rahulikumalt ja ei pane täiega edasi. Tobe on siin rehve süüdistada, tal ei läinud ju isegi kumm katki!

Olen väga sõbralik inimene üldiselt, aga ei saa kahjuks seda juhtumit rahulikult võtta. Kusagil peab siiski piir minema. Mida peaksid kodus istuvad 14-15 aastased sellest järeldama, et on ok võtta vanemate masin ja kihutada, kuna sama vana mees ju võib nulli sõita! Selline suhtumine on vale ja võib kurvalt kätte maksta! Ilmselt on veel palju laipu vaja, et mõnede autosporditegelaste mentaliteet muutuks.
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mär 2003, 16:15

Postitus Postitas tarvvi »

xaus lõpeta ära.Sa peaksid ise teadma ,et 16 aastaselt ei saa veel rallit sõita ja ,et Eesti rallidel on ette nähtud 2-3 nullautot.Neljas null on alati pandud selleks ,et sinna vahele mõni noor kogemusi otsiv rallisõitja vahele panna ntx.Kert Uus ja Martin Rauam. Oleks selline õnnetus juhtunud ükskõik millise sõitjaga,oleks rada samamoodi kinni pandud.Mul on tunne ,et sa ise olid seal katsel mis ära jäeti ja nüüd oled igasugustes kompleksides.Ja millest sa räägid ,et pole valmis?ega see tal esimene ralli ju ei olnud.Seni kuni midagi juhtunud ei olnud ei pannud keegi seda nulli sõitmist tähele.
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Lisaksin siia ühe mõttekäigu. Õnnetus oli taunitav, olnut olematuks ei tee ja karistus on kiire tulema (esimene ja suurem osa on kätte saadud), kuid... Kas keegi teab, mis auto tuleb enne VIP-autot?
EAL turvavaatleja? Täpselt.
Kui kivi poleks hoogu maha võtnud, mis oli kaugelt peale 100, siis mis asi jäi sinna taha? Kohtunikeauto, mis oli pandud väliskurvi väljasõidu alale. Huvitav, kas sellest ka keegi järeldusi teeb?
Andrus Laur "õnnistas" Vändras oma õhulennuga kohtunikke, paistab, et unustatud juba.
Vasta