Ohutus Eesti rallidel

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta

Et siis küsimus oleks: kas olete rahul ohutusega Eesti rallidel?

Turvamehed võiksid olla aktiivsemad
29
69%
Turvamehed võiksid vähem targutada
8
19%
Turvamehed on normis
5
12%
Turvamehi pole vaja, eesti rallipublik on ilma nendetagi tark
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 42

Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Ohutus Eesti rallidel

Postitus Postitas Karmen »

Sellel teemal pole ammu korralikult juttu olnud, kuigi see on oluline. Naabritel Lätis ja Leedus on viimastel aegadel nii mõnigi korralik laks olnud.

Kuna ohutuse teemal puutub rallirahvas kokku peamiselt turvameestega, siis on ka küsimus suunatud just turvameeste käitumisele.

Sõnavõtjad (kui neid üldse on :roll:) võiksid mainida ka, kas nad on enamasiti publiku, sõitjate või hoopis turvajate rollis.

Ise olen pigem seisukohal, et turvamehed peaksid olema vähe julgemad. Vilet võiks lasta ka siis, kui turvaautod on möödas. Ja kui joodikud täiesti pähe istuvad, siis tuleks abiväge kutsuda. Selline pilt rallilt ei ole ainult Tallinna ralli ime, seda on ka mujal nähtud.

Ühel metsakatsel turvadega juttu ajades selgus, et poisid olid hommikul kodust auto peale tõstetud ja neile oli öeldud, et minnakse enamvähem värsket õhku hingama metsa, katsel anti vest ja vile pihku ja edasine oli nende endi välja mõelda.

Muidugi on ka vastupidiseid näiteid, näiteks masendusse sattunud üliagar turvas, kes lõpuks karjus ühel linnakatsel: "MINGE SEISKE KÕIK KESET TEED JA SAAGE SURMA!!!" Tegelikult on ju ette teada, et rahvas tahab teisele poole teed saada ja ohutuse eest vastutajad võiksid lärmamise asemel seda autode vahepeal ohutult korraldada.

Lõpuks kaks skeemi, kuidas eestlased ja venelased oma rallipublikule ohualasid selgeks teevad.
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas laika »

Olen ikka publiku seas ja arvan,et turvamehed on natuke liiga tagasihoidlikud või rallikauged inimesed.Kuna meil kasutatakse väga palju ajateenijaid,siis usun,et sellest need probleemid algavadki.Neil ju suht-koht ükskõik,peaasi et päev jälle teenistuse lõpule lähemal.Muidugi ei käi see kõigi ajateenijate kohta(vabandan kui kedagi asjata solvasin).Korraldajad peaksid just vaeva nägema mahapöörete ja ohtlike kohtade turvamisega(või leidma ajateenijad kes saaksid aru olukorra tõsidusest).Sirgel,teelkõrvalteede sulgemise ja vilistamisega saab ikka iga ajateenija hakkama,aga pane sa nad kusagil mahapöördel hullunuid(purjus) pealtvaatajaid taltsutama,jääb nii mõnigi mees hätta.Sellepärast peaks ikkagi korraldajad arvestama sellega kes,kus ja mida turvab.Ega ikka ei saa panna jänest lõvikarja taltsutama.
Aga ise olen ikka seda meelt,et pealtvaataja ohutus hakkab ikka pealtvaatajast endast!
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Minu kogetu põhjal on see turva ralliti väga erinev. Olen istunud keset metsa miski kaitseliitlasest sägaga (turvaga) ja koos õlut joonud (mina pakkusin siiski) :D ja on ka väga asjalikke turvasid olnud. Mulle meeldivad naissoost turvad, sest nemad võtavad oma tööd väga tõsiselt kuigi pingutavad üle mõnikord, aga parem karta kui kahetseda. Ajateenijad aga jah ei saa väga tihti purjus seltskonnaga hakkama, aga ega neid selles väga süüdistada saa. Purjus ja eriti asjatundmatu rallipublikuga ei ole lihtsalt midagi peale hakata. Kui inimene ikka ei tea, mis on nullauto no mis turvalisusest sa talle seletad. Tallinnas oli mul paha vaadata, kuidas miski noor perekond, kes jutu järgi polnud eluski rallit näinud oli väiksed lapsed kaasa tirinud keset väga ohtlikku sisekurvi ja neil isegi käest kinni ei hoidnud ja ise silmad punnis peas vahtisid. :shock:

Linnakatsetel ajavad mind tohutult närvi mendid. Selle aasta virus oli katse alguseni jäänud 5 minti kui hakkasin mina üle tee minema, sest väga vaja oli. Kui olin tee keskele jõudnud ment vilistas ja karjus "SEIS" :lol: No mida. Miskil katsel aga oli ment kolm kilti enne mahapööret oma bussi keset teed ette keeranud kuigi oleks võinud seda poole hiljem teha. Rahvas oli väga tige ja enamik jäid hiljaks. Ment ei saand ise sittagi aru, mis toimub.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
neophyte
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 115
Liitunud: 26 Apr 2005, 15:40

Postitus Postitas neophyte »

Tegelikult pole kohtunikuks olemine üldse nii kerge kui kõrvalt paistab,ise olen olnud lipumees motokrossil ja tean ka selliseid juhtusid kus lipumehed on peale sõitu sõitjate käest vastu hambaid saanud...
krizzka
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Aug 2005, 12:36

Postitus Postitas krizzka »

...
Viimati muutis krizzka, 08 Juul 2008, 14:20, muudetud 1 kord kokku.
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1536
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26

Postitus Postitas johunn »

Niipalju kui ise rallidel käidud on väga erinevat taset nähtud... on turvasid, kes ei tee publiku liikumisest väljagi ja ei oska või ei viitsi õigel ajal vilistada, samas on üliagaraid, kes on turvamehe rollist aru saanud kui ainult keelaja rollist ning käituvad publikuga väga ebamõistvalt. Sai ka ise korra turvaks oldud ja püüdsin käituda nii nagu sooviks, et minuga turvad käituksid. Õnneks olin suhteliselt stardi lähedal, seega ei saanud autode intervallides eriti suuri erinevusi olla ja püüdsin olla rallipublikuga võimalikult mõistlik, kui need tahtsid teed ületada. Palusin viisakalt, et oodataks järgmise auto möödumine ära ning mindaks alles pärast seda üle tee, et oleks kindel, et suuri üllatusi juhtuda ei saaks. Viisakalt paludes said kõik eesti keelest aru ning keegi ei tormanud keelust hoolimata teele. Arvan, et kui turvamees publikuga kui normaalsete inimestega suhtleb, siis saadakse aru kah. See oli lihtsalt näide minu kogemusest ning olud on igakord erinevad. Turvamehed peaksid säilitama rahuliku ja mõistliku meele ning publik ei tohiks alkoholiga liialdada ja turvadesse peaks hästi suhtuma. Vastastikune lugupidamine peaks olema see, mida ralliradade ääres näeme.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Viru rallil nägin uskumatut turvameest. Oli miski sorakil vuntsiga tohletanud kaitseliitlane, kes passis finishi lähedal. Tulime kuskilt kõrvalteelt, kuhu auto olime jätnud ning tahtsime üle tee saada, et teiselt poolt mööd põldu katset pidi edasi kuskile mõistlikku kohta liikuda. Lapsed olid kah kaasas.
Hakkasime siis teed ületama. Alas peale finishit, kus kõrvaltee oli lintidega ära piiratud. See neetud alaväärsuskompleksiga impotent lendas meile peale ja hakkas pröökama. Kusjuures katse polnud alanud ja turvaauto polnud ka veel saabunud. Naisevenna tütar sai räige shoki, nuttis veel 15 minti kartes, et onu on politseinik ja paneb ta vangi.
Ma ei saa aru, kust selliseid hulle leitakse, tulevad turvameheks oma komplekse välja elama! Jube kogemus.
Joss
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Sept 2005, 21:22
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Joss »

No turvamehed jah on sellised nagu nad on , ausõna talled . Pealegi tean ka ise kui magus on saada võimalikult lähedalt näha kui mõni rallikas rajalt välja lendab . Mitte , et ma seda just sooviksin sest seal autos ei pruugigi nii hea olla , olen kogenud ...
Aga siiski , mida ligemale paremale vaatekohale saad kaasnevad sellega ka riskid sest just seal kipuvad autod kurvis või kus iganes teelt välja lendama . Vahet pole milline see ralli ka parasjagu ei ole on huvilisi sellele alati , ka liiga julgeid - rahvas ei tea ju mida karta mida mitte ...
kaardilugeja
Vasta